Bardzo serdecznie prosimy o pomoc w budowie domu parafialnego - Zgromadzenie Księży Marianów - Tajynsza

Idź do spisu treści

Menu główne:

Bardzo serdecznie prosimy o pomoc w budowie domu parafialnego

... > Budowa domu parafialnego

Dużo się wydarzyło w naszej parafii w ostatnich latach, dużo już udało nam się zrobić dzięki życzliwości i dobroci ludzi wrażliwych na drugiego człowieka, ale jeszcze pozostaje wiele do zrobienia...

Minęło już ponad 9 lat, od czasu jak objęliśmy parafię w Tajynszy. Od samego początku nasza troska została skupiona wokół kościoła, następnie został "odremontowany" dom sióstr… i jeszcze wiele innych rzeczy. To co już zostało zrobione od strony materialnej można zobaczyć TUTAJ … sami natomiast mieszkaliśmy i nadal mieszkamy w małym, rozwalającym się domku, który kompletnie nie nadaje się do remontu, nie mówiąc już o tym, że nie ma żadnych warunków na różne spotkania duszpasterskie, które chciałoby się niejednokrotnie przeprowadzić, a które są konieczne. Warunku oraz brak godnego miejsca do życia i spotkania z ludźmi bardzo ograniczają pracę misyjną.

Radością jest to, że po wielu latach udało się nam uzyskać zgodę na budowę domu parafialnego, który chociaż w prostych warunkach, będzie bardziej dostosowany do pracy duszpasterskiej i tutejszych potrzeb.

Chociaż nie planujemy dużej budowy, to jednak potrzeby finansowe na zrealizowanie tego przedsięwzięcia są duże i sami, bez Waszej pomocy, nie jesteśmy w stanie zebrać potrzebnych pieniędzy. Dlatego zwracamy się z gorącą prośbą do Wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w to dzieło budowy domu duszpastersko–parafialnego i wesprzeć nas swoją ofiarą.

Chcemy być tutaj, nie tylko wśród potomków zesłanych do Kazachstanu ludzi, ale przede wszystkim dla tych wszystkich, do których Bóg nas tu
ciągle posyła i których Sam do nas przeprowadza. Przez Wasze wsparcie dla tej Misji, macie też swój wkład i udział w prowadzonej tu posłudze misyjnej. Za tą troskę serdecznie Wam dziękujemy.To, co zostało zrobione przy budowie w roku 2018 można zobaczyć TUTAJ


Poniżej zamieszczamy kronikę tego,
co było zrobionie w
2019 roku

Minęła zima ... i by nie tracić czasu (ktory i tak jest bardzo krótki, bo lato trwa tylko kilka miesięcy) już w styczniu rozpoczęliśmy poszukiwanie firmy budowlanej.

Po wielu próbach i trudnych rozmowach została podpisana umowa z firmą, która na początku maja już przystąpiła do roboty. Pierwszą rzeczą, która była zrobiona to było ogrodzenie terenu budowy oraz wylanie wieńca zbrojonego.Na chwile obecną został wybudowany parter, zalany wieniec zbrojony, położony strop.Zostało wybudowane 1 pietro, wylany wieniec zbrojony i położony strop.Tuż przed zimą zdążyliśmy zrobić konstrukcję dachową, ocieplić i połozyć dach (niestety z uwagi na niską temperaturę nie zdążylismy już go nakryć dachówką).

 ... i przyszła zima ...

 

... teraz zimujemy, czekamy i zbieramy srodki na wykończenie tej inwestycji ...


Serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy są z nami...
Bóg zapłać za każdą ofiarę, modlitwę i wyraz pamięci.Będziemy wdzięczni za każdą ofiarę, którą można przekazać za pomocą:

I. Przelewów bankowych on-line używając bezpiecznego systemu płatności elektronicznych klikając na przycisk:

 
 


II. Kart płatniczych
używając bezpiecznego systemu płatności elektronicznych PayPal i
klikając ikonę "Donate" lub "Przekaż darowiznę" w zależności od wybranej waluty:


          EUR
        £ GBP        $ USD            PLNIII. Przelew na konto bankowe:

z Polski:


o. Alexey Mitsinskiy
ul. Olimpijska 12
67-200 Głogów
Numer konta: 24 1240 1415 1111 0010 3963 9014


z zagranicy:

Bank name:  BANK PEKAO S.A.
                     ul. Kosmonautów 14
         62-510 Konin

Beneficary: o. Alexey Mitsinskiy
               ul. Olimpijska 12
             67-200 Głogów

Account
(IBAN):
USD: PL32 1240 1415 1787 0010 4423 5074
EUR: PL90 1240 1183 1978 0010 3992 2073
GBP: PL49 1240 1415 1789 0010 4423 4862


SWIFT (BIC):   PKOPPLPWZa każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać!

O naszych Dobroczyńcach i Ofiarodawcach
pamiętamy z wdzęcznością w naszych modlitwach.


W razie potrzeby prosimy o kontakt z administratorem strony poprzez ten formularz.


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego stat4u polska baza stron Duszpasterstwo Misyjne Zgromadzenia Księży Marianów w Kazachstanie w  KatalOK