Bierzmowanie w naszej Parafii - Zgromadzenie Księży Marianów - Tajynsza

Idź do spisu treści

Menu główne:

Bierzmowanie w naszej Parafii

...

19 maja 2013r. w parafii Św. Rodziny w Tajynszy był dniem uroczystego świętowania Roku Wiary. Na tę uroczystość przybył dostojny Gość Ks. Abp Tomasz Peta Metropolita Astany wraz z ks. Tomaszem Pyś - kustoszem sanktuarium maryjnego Królowej Pokoju w Oziornoje, licznie zgromadzili się wierni z Tajynszy i filialnych wiosek: Podolskoje, Donieckoje, Raboczyj Posiołok; byli też goście z Kellerowki. O godz. 10.00 pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa została odprawiona Msza św. podczas której siedemnaścioro naszych parafian ( 16 kobiet i 1 mężczyzna) przyjęło sakrament bierzmowania. Do przyjęcia tego sakramentu przygotował ich ks. proboszcz Stefan Wysocki. Wśród bierzmowanych były dwie panie z najmłodszej na terenie parafii wspólnoty z Leonidowki. Pozostałe osoby, to mieszkańcy Tajynszy i Raboczego Posiołka.

Po Msz y św. wszyscy wyruszyli w procesji z Najświętszym Sakramentem ulicami miasta, na którą miejscowe władze udzieliły pozwolenia. Policja zatrzymała ruch drogowy na trasie przejścia procesji i strzegła porządku. Pogoda dopisała.

Podczas tej manifestacji wiary śpiewano pieśni eucharystyczne. Po powrocie do kościoła odśpiewano „Te Deum”, po czym ks. Arcybiskup udzielił zebranym błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. Następnie wszyscy wyszli na zewnątrz, gdzie odbyło sie poświęcenie wielkiego krzyża, postawionego staraniem ks. proboszcza, jako pamiątki Roku Wiary. Uroczystość zakończyła się zrobieniem wspólnej fotografii u wejścia do świątyni.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego