Boże Narodzenie 2014 r. - Zgromadzenie Księży Marianów - Tajynsza

Idź do spisu treści

Menu główne:

Boże Narodzenie 2014 r.

..."Cicha noc, święta noc,
pokój niesie ludziom wszem.
A u złóbka Matka Święta
czuwa sama uśmiechnięta
nad Dzieciątka snem"


Długo oczekiwany Wigilijny wieczór. Wspólną Wieczerzą, powiększoną o grono kilku gości, rozpoczęliśmy radosne Święta Bożego Narodzenia. Były życzenia i przełamany opłatek, a na wigilijnym stole nie brakowało tradycyjnych potraw. Śpiewaliśmy też kolędy w języku polskim i rosyjskim. Już na godz. 20-tą pojechaliśmy na Pasterkę do naszych filialnych kaplic w Podolskoje i Donieckoje.

Przed północą zgromadziliśmy się na modlitwie w naszym tajynszyńskim kościele i trwając w oczekiwaniu na Pasterkę zobaczyliśmy przygotowaną przez dzieci scenkę wprowadzającą nas w klimat Bożonarodzeniowej Nocy.  I tak z głębi serca, rozważając tajemnicę Bożej Miłości, która pochyliła się nad człowiekiem, sama stając się Człowiekiem, chcieliśmy uwielbić Boga za dar Jezusa i Jego przyjście na ziemię.

W sam dzień Bożego Narodzenia pojechaliśmy na mszę św. do kolejnej naszej kaplicy w Leonidowce. Tam także dzieci przedstawiły scenkę Bożonarodzeniową, w której ukazały istotę czynionego dobra wobec innych ludzi, w osobie których przychodzi do nas Jezus.

Kazachstan jest w większości krajem muzułmańskim, dlatego też Święta katolickie nie są uznawane w takim stopniu, by łączyło się to z dniem wolnym od pracy, czy nauki w szkole. Żyjąc w kraju wielowyznaniowym, chcemy dzielić się radością spotkania z Chrystusem i zapalać Jego światło w sercach innych.


Tajynsza


Leonidowka

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego