Siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia - Zgromadzenie Księży Marianów - Tajynsza

Idź do spisu treści

Menu główne:

Siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia

Szczególną misją Zgromadzenia i charyzmatem jest współpraca z Bożym miłosierdziem w ratowaniu zagubionych dusz. Od samego początku w praktyce wyrażało się to w prowadzeniu Domów Miłosierdzia, w których przebywały dziewczęta i kobiety moralnie zaniedbane i z tak zwanego marginesu społecznego, często zajmujące się prostytucją. Osoby przez społeczeństwo przekreślone, bez szansy przemiany mogły w Domach Zgromadzenia znaleźć schronienie i nadzieję, że jeszcze nie wszystko jest przegrane. Z czynem miłosierdzia, szczególnie wobec tych właśnie kobiet, łączyła się zawsze modlitwa o miłosierdzie.

Na takim fundamencie, można powiedzieć - wyrosło powołanie św.
siostry Faustyny, której Jezus powierzył szczególną misję przekazania światu nowych form kultu Bożego miłosierdzia: obrazu Jezusa Miłosiernego, koronki do Bożego miłosierdzia, Święta Miłosierdzia Bożego, modlitwy w Godzinie Miłosierdzia i szerzenie kultu miłosierdzia Bożego. Zgromadzenie przyjęło tę misję i stara się ją kontynuować.

Siostry przyjechały też do Kazachstanu, aby na tej ziemi, którą historia naznaczyła cierpieniem tylu niewinnych ludzi, zesłanych tu do łagrów lub w przymusowych przesiedleniach, być świadkami Bożego miłosierdzia i budzić ufność w to miłosierdzie, także tam, gdzie można było często stracić wszelką nadzieję. Wspomniane wyżej Zgromadzenie ma tu dwa domy zakonne. W Pietropawłowsku są od 1995 roku i od 2007 roku pracują również w Tajynszy.

Na zaproszenie tutejszego Ojca arcybiskupa Tomasza Pety siostry podjęły pracę w parafii pod wezwaniem Świętej Rodziny w Tajynszy. Obecnie wspólnota liczy dwie siostry, ale mamy nadzieję, że w przyszłości dołączy jeszcze chociaż jedna siostra. Dzięki pomocy Ojców Marianów i ofiarom wielu darczyńców, można było przeprowadzić remont domu, w którym mieszkają siostry. Dokonano wymiany dachu i okien, ocieplono cały budynek i dobudowano łazienkę. Siostry są bardzo wdzięczne za wszystkie ofiary złożone na ten cel. Chcą służyć tutaj wszystkim, którzy do nich przychodzą i potrzebują jakiejkolwiek pomocy.

W pracy apostolskiej siostry zajmują się katechizacją dzieci oraz odwiedzają chorych w domach. Katechizacja odbywa się przy parafii oraz w naszych wioskach filialnych. Siostry pomagają też w miarę możliwości w pracy duszpasterskiej, szczególnie w trosce o śpiew w czasie Liturgii i w innych pracach parafialnych. Do sióstr przychodzą też czasem dzieci z okolicznych domów, które często chcą się tu po
prostu pobawić, porysować, porozmawiać o swoich dziecięcych sprawach. Chcielibyśmy w przyszłości zrobić jeszcze coś w rodzaju placu zabaw dla tych dzieci, gdzie mogły by przyjść i miło spędzić czas. Siostry chciałyby być z tymi dziećmi, bo dostrzegają, że chociaż mają swoje domy i kochających rodziców, to szukają jeszcze czegoś więcej. Czegoś czasami brakuje w domu i chyba przychodzą do Kościoła, po to, aby to odnaleźć...

Przychodzą też czasami biedni ludzie prosić siostry o wsparcie finansowe, bo na przykład nie mają, czym zapłacić za światło lub nie mają, za co kupić jedzenia. Siostry starają się, same nie mając dużo, w miarę możliwości pomagać tym, którzy o to proszą i tej pomocy potrzebują. Można śmiało powiedzieć, że siostry żyją tu praktycznie tylko z ofiar życzliwych ludzi, dlatego z wdzięcznością będzie przyjęta każda okazana pomoc, która pozwoli dalej pracować i służyć ludziom w Kazachstanie.


Będziemy wdzięczni za okazanie wsparcia finansowego dla działalności sióstr i ich pracy misyjnej wśród miejscowej ludności.
W celu przekazania ofiary prosimy
KLIKNĄĆ TUTAJ
i postępować dalej ściśle według wskazówek systemu obsługującego transakcję.
Z góry za to dziękujemy.

* * *

W razie potrzeby z siostrami można się skontaktować
za pomocą niżej zamieszczonego formularza:
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego stat4u polska baza stron Duszpasterstwo Misyjne Zgromadzenia Księży Marianów w Kazachstanie w  KatalOK