o. Zbigniew Kotliński w naszej parafii - Zgromadzenie Księży Marianów - Tajynsza

Idź do spisu treści

Menu główne:

o. Zbigniew Kotliński w naszej parafii

...

W niedzielę (15 stycznia) gościliśmy w naszej parafii o. Zbigniewa Kotlińskiego - Redemptorystę z Pietropawłowska. 83-cio letni ojciec dzielił się wspomnieniami ze swojego pierwszego przyjazdu do Tajynszy - ponad 19 lat temu... od tamtego czasu pracuje w Kazachstanie...
Ojciec wygłosił Słowo Boże w kościele parafialnym oraz dzielił się doświadczeniem swojej wiary w kaplicach dojazdowych (Podolskoje oraz Donieckoje).
W czasie kazania zacytował słowa naszego Księdza Arcybiskupa Tomasza, że "Kazachstan też ma prawo do Miłosierdzia Bożego...". Słowa te nasz pasterz wypowiedział kilka lat temu, a teraz nabierają one jak najbardziej swojego znaczenia i doniosłości gdyż 15 kwietnia br. kościół w Pietropawłowsku bedzie ogłoszony Diecezjalnym Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.
Ojciec Zbigniew zachęcał Parafian do lektury Pisma Swiętego, do modlitwy przed obrazem Jezusa Miłosiernego oraz do codziennego odmawiania Koronki do Bożego Miłosierdzia. Zaprosił także wszystkich obecnych parafian na wspomnianą wyżej uroczystość. Ojciec, jeżeli Pan Bóg pozwoli, poprowadzi w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego