Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w naszej Parafii - Zgromadzenie Księży Marianów - Tajynsza

Idź do spisu treści

Menu główne:

Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w naszej Parafii

...


Kościół Parafialny w Tajynszy


25 sierpnia w naszym Kościele parafialnym w Tajynszy odbyła się Uroczystość 1 Komunii Świętej 7 dzieci. Wspomniana wyżej uroczystość była poprzedzona pierwszą spowiedzią św., która odbyła się dwa dni wcześniej.

Dzieci były bardzo zadowolone i z niecierpliwością czekały na rozpoczęcie Mszy. Przed Mszą Świętą ksiądz proboszcz spotkał się z nimi przed kościołem, gdzie razem z s. Klaudią, która przygotowywała je przez rok do tego tak ważnego w ich życiu momentu, modliły się. Następnie trzymając w rękach zapalone świece przeszli w procesji do Ołtarza. Z jakim spokojem i radością w  oczach i na pewno w sercu one przyjmowały Pana Jezusa, to trzeba było zobaczyć na własne oczy. W ciągu następnego tygodnia (biały tydzień) dzieci będą codziennie przychodzić na poranną Mszę  Świętą, tak samo uroczyście ubrane.

Niestety jeden z tych chłopców tzw. "biały tydzień" będzie przeżywał w szpitalu, gdyż tego samego dnia kiedy była uroczystość wieczorem trafił do szpitala i kilka godzin później przeszedł nieplanowaną operację.

Po skończeniu Mszy Śwętej zrobiono wiele wspólnych zdjęć i składano dzieciom życzenia.


Kaplice dojazdowe:Podolskoje

Donieckoje

18 sierpnia w naszej parafii na wioskach odbyło się święto. Dzieci przyjmowały 1 Komunię. We wsi Podolskoje przystąpiło do Komunii 11 dzieci, a w Donieckoje 8 dzieci. Dzień wcześniej wszystkie przystąpiły do spowiedzi. Wszystkie były ubrane bardzo uroczyście: dziewczynki w białych sukniach, chłopcy w czarnych garniturach. Na ich twarzy gościł szczery uśmiech, a w sercu pokój. Także i kaplice były pięknie przystrojone.

Dzieci z niecierpliwością czekały na przyjmowanie Pana Jezusa. Mszy Świętej przewodniczył ks. Stefan. Mówił o istocie i tajemnicy tego wielkiego daru. Dzieci na koniec zaśpiewały piękną piosenkę, wyrażając tym samym swoją radość i wdzięczność.

Wszystko zakończyło się wspólnym zdjęciem i świętowaniem (wspólny obiad wraz z rodzicami i gośćmi oraz wesołymi zabawami przy muzyce). Na pewno ten dzień zostanie w ich sercach i pamięci.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego