Podziękowania za udzieloną pomoc w roku 2017 - Zgromadzenie Księży Marianów - Tajynsza

Idź do spisu treści

Menu główne:

Podziękowania za udzieloną pomoc w roku 2017

Dziękujemy...


Tu, gdzie jesteśmy, ludzie nadal potrzebują naszej obecności by odnaleźć drogę do Boga. Dobry Bóg nadal przyprowadza „nowe" osoby, które potrzebują naszej posługi... Warto więc inwestować w ich dusze, a także w zaplecze materialne, które będzie służyło dobru tych ludzi i sprzyjało pracy duszpasterskiej. Dlatego też pod koniec tego lata podjęliśmy pierwszą część remontu naszego kościoła parafialnego, która już została zakończona.

Kilkuosobowa firma pracowała przez dwa miesiące przy naprawianiu dachu, instalowaniu rynien i ocieplaniu fundamentów budynku. Nieco przeszkadzała kapryśna pogoda i przez to prace wydłużyły się w czasie. Robotnicy nocowali w bardzo skromnej sypialni urządzonej w salce przykościelnej, natomiast posiłki spożywali w prowizorycznej kuchni, dawnej „bani"
(łaźni).

Dzięki pomocy od Dobrodziejów udało się nam dokonać tego remontu, gdyż ze środków parafialnych nie bylibyśmy w stanie przeprowadzić wspomnianych wyżej prac. Natomiast wkładem Parafian było zebranie funduszy na wyżywienie robotników i codzienne służenie pań gotujących posiłki.


Kościół zyskał na wyglądzie, ale co najważniejsze podczas deszczu woda już nie przecieka i nie zamakają ściany. Mamy jeszcze w planie wykonanie ocieplenia zewnętrznego całego budynku kościoła i jego elewacji oraz wyłożenie kostką brukową terenu dookoła kościoła. Ufamy, że z Bożą i ludzką pomocą uda się zrealizować te plany w następnym roku.


Tak BYŁO


W trakcie remontu i ... efekt końcowy


Ponadto na
dal dokarmiamy biedne dzieci w jednej ze szkół w Tajynszy, fundując dla nich codziennie obiady. Dla wielu z nich jest to jedyny normalny posiłek w ciągu całego dnia, gdyż po powrocie do domu dzieci widzą tylko pijanych rodziców lub opiekunów, którzy w ogóle się nimi nie interesują...Dziękujemy bardzo za każdą pomoc oraz wsparcie
i już teraz składamy "serdeczne Bóg zapłać"
.

Zapewniamy o naszej modlitwie -
codziennie modlimy się  za naszych Ofiarodawców.

Prosimy też o modlitwę za nas.


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego